Vziať veci do vlastných rúk

Môj syn je štvrtou generáciou rodiny, ktorá býva v Prievoze. Viem aj na základe rozprávaní mojej babky a mamy porovnať Prievoz v minulosti a teraz. Prievoz tvoria väčšinou rodinné domy a kapacitne nie je stavaný na plánovanú a už zrealizovanú výstavbu. Každodenné upchaté cesty na Mierovej, Hraničnej či Kaštieľskej sú toho dôkazom. Kedysi parkovanie v Prievoze nebolo problémom. Počet bytov rastie, no počet škôlok, detských ihrísk, psích výbehov, cyklociest, parkovacích miest žiaľ nie. Chýbajú kultúrne akcie, spoločenské udalosti pre starších ľudí. O katastrofálnom stave chodníkov ani nehovorím.

Z rozprávaní s mamičkami, psíčkarmi a inými obyvateľmi viem, čo ľudí v Prievoze trápi a čo sa im naopak páči. Viem o ich strastiach, kedy sa bezvýsledne obrátili na kompetentných a tí im nepomohli.

Zahusťovanie iba v rozvojových zónach

Keď som sa v novembri minulého roka dozvedela o plánovanej výstavbe Konopná residence uprostred rodinných domov, bola som zhrozená. Má tu naozaj vyrásť viac ako 100 bytov? Nestačí Perla Ružinova, Nuppu, Treenium?

Následne som sa zúčastnila zhromaždenia, ktoré zorganizoval developer pre občanov. Ľudia boli právom nahnevaní. V Prievoze totiž býva veľa starousadlíkov a tí majú k Prievozu priam až citový vzťah. Pýtala som sa vtedy sama seba, kde sú naši volení zástupcovia, ktorí majú chrániť naše záujmy? Cítila som sa bezbranná a tak by sa občan nemal cítiť.

Ísť či neísť do politiky?

Keďže sa aktivizujem vo viacerých oblastiach, často krát mi kamaráti hovorili, nech skúsim ísť do politiky. Začala som nad tým rozmýšľať. Pokým v politike budú ľudia, ktorí tu nie sú pre nás, ale pre svoje záujmy, nič sa nezmení. Bude sa tu stavať, dopravné zápchy budú ešte väčšie, bude nám pred domami parkovať viac áut, ľudia budú podráždení.

Som človek z ľudu, matka, nemám za sebou žiadnych sponzorov. Viem, že keď sa do niečoho pustím, robím to na naplno a robím to poctivo. Rozhodla som sa preto, že skúsim kandidovať v komunálnych voľbách. Kampaň si budem financovať sama. Nechcem byt tvár na bilboarde, ktorá sa s obyvateľmi Prievozu nikdy nestretne naživo, ale chcem sa s Vami osobne stretávať.

V mojom okolí takmer nikto netuší, že budú nejaké komunálne voľby. Ľudia si neuvedomujú, že práve tie sú pre naše každodenné životy dôležité, a preto je treba ísť voliť. Ja som pred 4 rokmi nevedela koho voliť, ani jedno meno mi nič nehovorilo. Dúfam však, že teraz budete vedieť kto som a dáte mi hlas s dobrým pocitom. Pretože voľby nie sú tipovanie.